BOYAHANE TESİSİ

Boya terbiye projemiz, içerisinde dört ayrı işletme olan ve dört ayrı etaptan oluşan yatırımdır. Birinci etapta çektirme boya dediğimiz HT kazanlar ile boyama, kasar ve yıkamadan oluşmakta ve 2015 Nisan ayından itibaren günlük 30 tonluk kapasitesiyle hizmet vermektedir.
2017 yılında yaptığımız, ilave yatırımlar ile günlük kapasitemiz 50.000 kg'a çıkmıştır. İkinci etap Kontinü kasar ve Pad–Batch boya olarak ikiye bölünmüştür. Kontinü kasar 2016 Temmuz ayında üretime geçmiş olup, günlük 20.000 kg kapasite ile hizmet vermektedir. 2021 yılında yaptığımız ht yatırımları ile günlük 55.000 kg ht ve 20.000 kg kontinü kasar ve optik olmak üzere 75000 kg/gün kapasiteye ulaşmış bulunmaktayız..
2021 YILI Sonrasında ise Pad–Batch boyayı devreye almayı planlamaktayız. Üçüncü etabımız olan Rotasyon Baskı ve Dijital Baskıyı 2022 yılı içerisinde devreye almayı planlıyoruz. Dördüncü etapta ise İplik ve Elyaf Boya yatırım projemiz bulunmaktadır. Bütün bu yatırımları yaparken çevre bilincinden ödün vermemekteyiz. Boya kazanlarımızın tamamı İtalyan Brazzolli ve Türkiye’de kalitesini ispat etmiş en tasarruflu yerli makinelerdir. Ramöz makinelerimiz Bruckner, serbest kurutucumuz Santex, Sanforlarımız Ferraro ve Santex Markadır. Makina parkımızdaki makinaların tamamı konusunda duayen olmuş ekolojik dengeye son derece özen göstermiş markalardır.
4.000 m3/gün kapasiteli biyolojik ve kimyasal arıtmamız tam zamanlı olarak çalışmaktadır. Isı geri kazanım sistemlerimiz işletmenin tümünde aktif olarak çalışmaktadır. Doğaya zararlı hiçbir kimyasal deşarj edilmemektedir.
Kahramanmaraş bölgesinde ekolojik dengeye son derece önem veren, çevre bilincinde olan ve şirketimizde tüketilen elektrik enerjisini kendi enerji santralimizde üreten bir firmayız.