BAŞKANIN MESAJI

Arıkan Mensucat San. Ve Tic. A.Ş.'nin temelleri 1954 yılına kadar uzanmaktadır. Rahmetli Babam Hacı Osman Arıkan’ın pamuk ticareti ve pamuk işleme faaliyetleri ile başlattığı tekstil geleneğini, 1990 yılında görev bilinciyle üstlenmemizle birlikte Arıkan Mensucatı kurduk. Pamuk ipliği, kumaş örme, kumaş boyama, enerji ve tarımsal alanda faaliyetlerimiz ile üretimlerimize hız kesmeden devam ediyoruz.

Şükürler olsun ki Arıkan Mensucat dünya standartlarında üretim yapan ve ürettiği ürünleri dünyanın önde gelen pazarlarına ihraç eden bir düzeye ulaşmıştır. Hâlen 150.000 m2 kapalı olmak üzere toplam 350.000 m2 alanda 1.500  çalışanımız ile çok geniş ürün yelpazesi ve kalitesi ile yurt içi ve yurt dışı pazarlarda aranılan bir üretici olmayı başardık.

Tesislerimizde makina ve cihaz tercihlerimiz her zaman en son teknoloji ürünleri olmuştur. Tam teşekküllü laboratuvarlarımız ve eğitimli personellerimizle üretimin her aşaması büyük bir özenle planlanmakta ve sonuçların uygunluğu uluslararası standartları sağlamaktadır. Kaliteyi ahlaki bir felsefe olarak görüyoruz. Şartlarımız her ne olursa olsun kaliteden ödün vermeden çalışmayı kendimize ilke edindik. İnanıyoruz ki kalite bir değerdir ve buda bizi mükemmelliğe götürür.

Arıkan Mensucat; kuruluşundan itibaren hızla gelişen ve değişen rekabet üstünlüğünün, yatırım yapılmış beyin gücü ile elde edildiğinin bilincindedir. Şirket kültürümüzün ve temel prensiplerimizin tüm çalışanlarımız tarafından benimsenmiş olması ve başta üst yönetim kadromuz olmak üzere tüm ekip üyelerinin kendilerini sürekli öğrenmeye ve gelişmeye açık tutmaları başarımızın ana nedenlerindendir. Biz Arıkan Mensucat olarak çevreye karşı duyarlılığa önem vererek, çevreyi bekçi ile değil sevgi ile koruyoruz.

Biz Arıkan Grup olarak kan bağı olmasa bile gönül bağı ile kenetlenmiş geniş bir aileyiz. Tüm çalışma arkadaşlarıma beraber yürüdüğümüz bu yolda özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.  

 

                                                                                                                                                Saygılarımla,

                                                                                                                                            Mahmut ARIKAN

                                                                                                                                       Yönetim Kurulu Başkanı