AR-GE

Şirket ajandasında yenilikçiliğe öncelik veren Arıkan Mensucat bünyesinde yenilikçi fikirlerin sistematik olarak değerlendirileceği ve daha hızlı sonuçlandırılacağı ortamlar yaratmak için 2018 Şubat ayında faaliyete geçen AR-GE Merkezimizle hedefimiz; hem yurt içinde hem de yurt dışında inovasyon ile ilgili gerçekleştirilen pek çok önemli organizasyonda varlık göstermektir.

AR-GE Merkezimizde öncelikli olarak yeniliklere açık, katma değeri yüksek projelerle şirket vizyonumuzu genişletip, buna bağlı olarak da kamu ve üniversitelerle yoğun iş birlikleri ile multi disipliner AR-GE projelerinde yer almayı hedefliyoruz.

Bunlara ek olarak AR-GE merkezimizde geliştirdiğimiz projelerde yer alan personellerimizin hem mesleki eğitimlerine katkı sağlaması hem de farklı vizyonlar katması için uluslararası kongre ve sempozyumlara katılımlarını destekleyerek farklı tecrübe kazanmalarını sağlıyoruz.

Arıkan Mensucat olarak AR-GE Merkezimizde uzun vaade de iplik ve örme kumaş konusunda dünyada söz sahibi bir merkez olup uluslararası büyük projeleri tek başına uygulayıp, bu projeleri üretebilen ve satabilen konuma gelmeyi hedefliyoruz.