EN
AR
Üretim
Kompakt Tesisi
Kompakt Tesisi

Kompakt İplik Üretimi

       Firmamız, Open End ve Ring iplik tesislerinin ardından gelişen teknolojinin avantajlarını müşterilerimizin hizmetine sunmak amacıyla 2011 yılı ilk çeyreğinde, Kompakt iplik tesisimizi faaliyete geçirmiştir.

         Müşteri ve kalite odaklı üretim anlayışımız doğrultu-
sunda, sağlam bir alt yapı ve mevcut en son teknoloji ile donatılan tesisimiz, 25.000 M2 modern kapalı alanı ve toplam 50.000 İğ sayısı ve 30.000 kg/gün Ne 30/1 Penye Kompakt üretim kapasitesiyle sektörde önemli bir pazar payına sahiptir. Halen tesisimizde, örme ve dokuma torsiyonda Ne 16/1 - Ne 60/1 aralığında Kompakt Ring Penye ipliği üretilmektedir.

 

Bilgi ve teknoloji yi bir araya getirdik, sizin için üretiyoruz.

    Tesisimizde, Harman hallaç grubu, Taraklar, Cer makineleri, Penyöz, Penye makineleri, ring makineleri Rieter firmasından; Fitil makineleri Marzoli; bobin makineleri ise SCHLAFHORSTH (Autoconer X5) firmasından temin edilmiştir. Bobin Makinelerimizin tamamında USTER QUANTUM 3 bulunmaktadır. İşletmemizde yabancı elyaf ayırıcı olarak 3 adet JOSSİ VISION SHIELD bulunmaktadır. Jossi uster quantum 3 pamuk içerisindeki beyaz renkli polipropilen  yabncı maddeleride temizlemektedir.İşletmemizde son sistem klima santralleri kurularak, çalışılan materyal ve iş sağlığı ve güvenliği açısından işletmede en uygun ortam şartları sağlanmaktadır. Tesisimizde en son teknoloji ürünü RIETER-K45 COMPACT marka iplik makineleri, tam teşekküllü laboratuarı ve eğitimli personeliyle uluslararası standartları yakalamıştır. Eğitimli personelimiz ve gelişmiş laboratuar imkânlarımızla uluslar arası kalite standartlarında iplik üretiyoruz. Üretimin her aşaması büyük bir özenle planlanmakta ve sonuçların ” Uster Standartları” na uygunluğu sağlanmaktadır.

        Penyözden çıkan vatkalar, SERVOLAP tam otomasyonlu vatka taşımasistemi sayesinde zaman kaybı olmadan ve şerit kalitesi bozulmadan penye grubu makinelerine otomatik olarak aktarılmaktadır. U.T.I.T fitil taşıma sistemi ile fitil makaraları ringlere otomatik olarak sevk edilmektedir.

       Üretilen ipliklerimiz XORELLA iplik kondisyonlama makinesinde kondisyonlandıktan sonra ambalajlanarak sevkiyata hazır hale gelmektedir.

     Firmamızın kaliteli iplik üretme konusunda gösterdiği bu hassasiyet ve kararlılığın bir neticesi olarak, ürünlerimiz uluslararası pazarlarda her geçen gün daha sağlam bir yer edinmektedir.

Tesise Ait Diğer Görseller